Michaelův deník z archeologického tábora – Pátek

19.8.2016

PÁTEK

Poslední den příměstského tábora jsme se opět sešli v LEONARDU. Dopoledne jsme skládali své rodokmeny. Někteří táborníci měli předky např.: z Chorvatska, Maďarska, Řecka či Slovenska. Poté následoval oběd. K němu jsme měli bramborové noky s kuřecím masem a smetanou.

Odpoledne jsme vyrazili do centra Prahy. Jeli jsme 111 na Skalku. Pak jsme pokračovali metrem na Malostranskou, kde jsme přestoupili na tramvaj 22 a jeli jsme na stanici Pohořelec. Odtud jsme šli pěšky na Karlovo náměstí k Novoměstské radnici. Zde jsme se rozdělili do týmů a  začali hrát hru. Celá hra spočívala v tom, že každý tým musel vyřešit hádanku a její odpověď zapsat do mobilního telefonu k on-line ověření. Tuto hru můžete najít na webových stránkách kliknutím na tento odkaz:  http://trails.cryptomania.cz/trail/kralovske-mysterium/

Otázky byly opravdu záludné. Nám se tento okruh bohužel nepodařilo projít celý. Po cestě zpátky jsme navštívili park s unikátní expozicí. Jak se chodí po různých materiálech např.: jehličí, kameny a štěrk. Děti z toho byly tak nadšené, že si to prošly i několikrát. Nakonec si ti starší šli házet míčkem. Matyáš při honu za míčkem málem umačkal psa, když přes něj přepadl. Psovi ani Matyášovi se nic nestalo. Potom se radši každému psovi vyhýbal.

A když už jsme neměli co dělat, tak nás napadlo, že bychom mohli jet domů za maminkami a tatínky. Celý týden se děti náramně bavily. Nic jiného jsme jim ani nedovolovali. Byl to prostě skvělý týden. Za tento úžasně strávený čas děkujeme všichni Doris a Sandře, které se o nás celý týden skvěle staraly.

Fotografie z Archeologického tábora

Rozvrh 2022 / 2023
Rozvrh na 1.pololetí 2022 / 2023

(Aktualizováno 14.12.2022)
Partnerství s Cambridge
Leonardo se stalo partnerem Cambridge English Assesment
Partnerství s Cambridge