Ostatní kroužky pro děti v Dolních Měcholupech

zápis do kroužků on-line na https://leonardos.iddm.cz

ZÁKLADY PROGRAMOVÁNÍ

KDY: pátek 17:00 – 18:00
KDE: CVČ Leonardo, Kutnohorská 10/55

PRO: děti 6.-9.tř. ZŠ

  • Kroužek je určen dětem na druhém stupni ZŠ, které nemají s programováním buď žádné nebo jen malé zkušenosti. Pro účast v kroužku stačí znalost základní orientace na počítači (spustit program, psát na klávesnici apod.). Nutno s sebou nosit vlastní notebook s operačním systémem Windows 7 a novější, či (preferované) Ubuntu 16 a novější.

Co je to Python?

  • Python je skriptovací programovací jazyk vysoké úrovně. Lze se poměrně snadno a rychle naučit základy a brzy dosáhnout viditelných výsledků bez nutnosti hluboké znalosti prostředí operačního systému.

Cíl kroužku

  • Hlavním smyslem je naučit děti základním principům programování. Bez ohledu na výhody samotného programu Python, dobré počáteční programovací návyky usnadňují v budoucnu schopnost učit se i jiné programovací jazyky podle potřeby.

Obsah kroužku

  • Úvodní seznámením s prostředím na počítači a postupy pro vývoj programu. Výuka základních stavebních kamenů programování – co je proměnná, stavba programu, spuštění programu, interaktivní prostředí Pythonu pro drobné ukázky a pokusy.
  • Naučíme se sestavovat jednoduché programy v textovém režimu (např. součet dvou čísel, největší číslo, řada čísel), na kterých se naučíme začátkům analytických úvah a základní řídicí struktury jako je větvení a cyklus.
  • Pak se pustíme do grafického režimu, kde budeme vytvářet jednoduché hračky (např. pohyb kolečka po obrazovce), na závěr i drobnou počítačovou hru (sbírání předmětů na obrazovce).

LEKTOR: Maki Němečků


Výuka pro škol.rok 2020/2021 probíhá 7.9.2020 – 20.6.2021. Zápis on-line na https://leonardos.iddm.cz. Kurzovné se platí pololetně. Počet dětí v kroužku obvykle 5-8.

Bližší informace na info@leonardos.cz.