Michaelův deník z archeologického tábora-Středa

17.8.2016

STŘEDA

Dnes jsme se v LEONARDU sešli brzy ráno. Už v 7:10 jsme vyrazili na celodenní výlet do Všestar. Nejprve jsme jeli dálkovým autobusem do Hradce Králové a až potom jsme se přesunuli dalším autobusem do Všestar. Zde jsme navštívili Archeopark. V jejich malém kinosále nám pustili videa o tom, jak naši předci vyráběli např.: pazourky a sekyry. Viděli jsme i jak se pazourky brousily. Byla tu i rekonstrukce starých keltských obydlí, polozemnice apod. Nakonec jsme si ještě stihli zahrát na Báru Špotákovou, protože hod oštěpem na cíl je prostě super. Všichni se skvěle bavili.

Na oběd jsme dnes šli do místního stravovacího pavilonu. Každý si dal jinou variantu oběda, proto zde nepíši, co jsme jedli.

Po obědě jsme se vydali autobusem ještě dál. Do Hořic v Podkrkonoší. Hořice jsou mimo jiné známé svými skvělými trubičkami. Čekalo nás tady překvapení, protože jsme jich dostali celou kupu. Doris nám je rozdávala po cestě. V Hořicích jsme navštívili také bitevní pole (dnes už jenom pole), kde proběhla první bitva Panské jednoty proti husitům. Panská jednota zde byla poražena, ale následující bitvy už většinou vyhrávala.

Potom co jsme opustili bitevní pole, jsme po cestě museli dojíst zbytek trubiček- což opravdu nebyl žádný problém. Trubičky jsou nejlepší!!

Pak už zbývala jen cesta domů. Myslím, že jsme si všichni celý den náležitě užili.

Rozvrh 2022 / 2023
Rozvrh na 1.pololetí 2022 / 2023

(Aktualizováno 14.12.2022)
Partnerství s Cambridge
Leonardo se stalo partnerem Cambridge English Assesment
Partnerství s Cambridge