Informace o zmírnění protiepidemických opatření s platností k 1.8.2021

Od 1. srpna se částečně mění mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví. Nově se nemusí testovat skupina až 20 lidí. To zjednodušuje konání letních kempů i příměstských táborů..

Ačkoliv je covidová situace relativně pod kontrolou, uspořádat tábor nebo jakoukoliv akci pro větší skupinu dětí stále nebylo a není jednoduché. Základní překážkou je testování. Každá skupina do 10 lidí včetně pedagogů nebo vedoucích se do 31.7.2021 musela před kurzem kompletně otestovat, nebo se alternativně účastníci akce mohou prokázat potvrzením o hotovém očkování, jestliže od poslední dávky uplynulo 14 dní, případně o prodělaném covidu maximálně před 180 dny.

Toto opatření se od 1. srpna ale částečně rozvolňuje. Podmínky sice nadále platí, velikost skupiny, na kterou se opatření nevztahuje, se ale rozšiřuje na dvojnásobek, tedy na 20 lidí.

Pokud tedy bude velikost skupiny maximálně 20 osob, včetně pedagogických pracovníků a jiného dohledu, nemusí se předkládat negativní test/očkování/prodělaný covid-19. Toto se vztahuje jak na vzdělávání, tak i na různé akce tábory, vícedenní výlety a podobně.

Informaci jsme si potvrdili dne 8.8.2021 i telefonátem na linku 1221.

Všechny naše táborové skupiny mají počet osob včetně lektorů a praktikantů do 20 osob.

Skupiny – jak je naším zvykem již dlouhodobě – pracují v přízemí a 1.patře prostor naprosto odděleně, pokud by se nákaza vyskytla v jedné skupině, nebylo by třeba uzavírat kompletně všechny souběžně probíhající tábory.

NAŠI LEKTOŘI SE I NADÁLE TESTUJÍ, PROČ?

  • přestože jsou očkovaní, mohou být i nadále bezpříznakovými přenašeči onemocnění
  • pracují se skupinami těch momentálně nejnapadnutelnějších obyvatel – s neočkovanými dětmi a mladistvými – neradi by byli odpovědní za přenos nemoci (dle statistik již tvoří značnou část nakažených právě tato věková skupina)
  • pokud dotazujeme rodiče, zda děti byly očkované, či zda jsou díky prodělání onemocnění ještě chráněné či zda má dítě ještě z předchozího týdne nějaký platný negativní certifikát, není to naše zvědavost a je naprosto dobrovolné na tuto otázku odpovědět, pouze upřednostňujeme ochranu zdraví celého kolektivu, usnadňujeme případnou práci hyg.stanici i nám všem

https://koronavirus.mzcr.cz/od-srpna-dojde-ke-zmirneni-protiepidemickych-opatreni-v-oblasti-maloobchodu-a-sluzeb/

Rozvrh 2022 / 2023
Rozvrh na 1.pololetí 2022 / 2023

(Aktualizováno 14.12.2022)
Partnerství s Cambridge
Leonardo se stalo partnerem Cambridge English Assesment
Partnerství s Cambridge