Akce

Svatý Martin (11.11.2017)

Kromě Svatého Martin přišly i Zimní princezny s nadílkou sněhových koulí a martinských rohlíčků.

Lampionový průvod na Svatého Martina odstartoval v 17 h v Malém Háji, prošel Dolními Měcholupy a v každé ulici nabíral další účastníky.

Pod pečlivým dohledem Městské policie přešel vozovky a dorazil do místního parku, kde už čekala malá svítící jedlička a zpěvák Michal. Poté, co jsme se zahřáli písničkou z pohádky o Mrazíkovi, přijeli koně. Ano, k nám totiž jezdí Svatý Martin i se svým pobočníkem na koni. Koníčkové nám předvedli krásné skoky přes překážku osvětlenou pochodněmi a nakonec se nechali i pohladit a nakrmit mrkví.

A pozor, nenechte se zmást zněním pranostiky. Svatý Martin opravdu jezdí na koni libovolné barvy. Jenom to bílo přichází s ním a za ním.

Pak jsme se přesunuli ke škole, kde nás čekala úplná tma a z ní vystoupili žongléři se svítícími koulemi a krásné Letnice s blikajícími křídly. Viděli jsme poslední tanec odcházejícího léta a pak jsme přivítali Zimní princezny.

V závěru programu opravdu sněhopršelo-jako na objednávku 🙂

Letos se průvodu a dalších akcí zúčastnilo cca 130 lidiček, doufáme, že příští rok nás bude zase víc a připravíme si ještě další a další novinky v programu.

A ještě pár foteček na závěr 🙂


Les duchů (22.10.2017)

V neděli 22.10. proběhl Les duchů – naše klasická podzimní stezka odvahy. Letos jsme inovovali, přibyla hudba a navíc kouzelnické zaříkadlo. Kdo se ho naučil a donesl až do cíle (a pamatuje si ho doposud), pak dokáže proměnit člověka v prase!!! 🙂 Do cíle došlo celkem 119 živých dětí a zhruba padesátka neživých dospělých.

Naše strašidla se na vás všechny těší zase příští rok!


Čarodějnice a Májka (30.4.2017)

Skvělá práce hasičských dorostenců, perfektní práce našich praktikantů, úžasná hranice a čarodějnice postavená dětmi z Radosti, odvaha chodců chodit po čemkoli včetně žhavého uhlí, krásná Májka v parku – tak proběhlo odpoledne 30.4. v Dolních Měcholupech.


24-hodin maraton-nocovka VELIKONOCE (12.4.-13.4.2017)


VYNÁŠENÍ MORANY (7.4.2017)

V pátek 7.4. 2017 jsme oficiálně ukončili zimu utopením Morany a už se těšíme jenom na samé slunné jarní dny! 🙂


MASOPUST (19.2.2017)

TROŠKA HISTORIE…:)

Masopustem, lidově také Ostatky nebo fašank, končí období plesů, svateb, zabíjaček a jiného veselení mezi dvěma postními obdobími, které vycházejí z křesťanství-Vánocemi a Velikonocemi.

Masopust sice vychází z římského křesťanství, ale nejedná se o církevní svátek. Církev jej však přidala do svého kalendáře, a tak se počítá podle svátku Velikonoc. Odehrává se před Popeleční středou, která zahajuje předvelikonoční postní období. Jednalo se o třídenní veselici. Začínala v ,,tučný čtvrtek“, pokračovala taneční nedělí a končila masopustním úterým.

My si užijeme taneční neděli s průvodem masek již 19.2.


PŘÍJEZD SVATÉHO MARTINA (11.11.2016)

A je tu zima! Přijel Martin na bílém koni v doprovodu světlušek a lampionového průvodu. 

 

 


LES DUCHŮ (30.10.2016)

Naše skvělá strašidla v Halloweenském Lese duchů!


PODZIMKY S KRYŠTOFEM KOLUMBEM (26.-27.2016)

Podzimní prázdniny v Leonardu byly ve znamení dobrodružství s Kryštofem Kolumbem. Učili jsme se o událostech Kolumbova století, skládali jsme mapy, sestavili si časovou osu, učili se vázat námořnické uzly, vyráběli dalekohledy, vlastní erby a poslouchali vyprávění o Kolumbově cestování. V lomu v Dubči jsme potom luštili šifry, naučili jsme se vlajkovou abecedu nutnou pro cesty lodí a zahráli si lakros. Sladká byla i odměna-domácí cookies z kavárničky na náměstí.

Měli jsme se prostě fajn! Podívejte!

 


TARZAN A ODTANČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU (29.6. 2016)

Dnes proběhl v parku u ZŠ tradiční již desátý ročník sportovního odpoledne pro děti. Kromě různých sportovních disciplín (rybaření, střelba, opičí dráha aj.) se i tančilo. Během odtančení školního roku se děti naučily novou choreografii, vyzkoušely si taneční battle (dva soupeřící tanečníci) a zatančily si na diskotéce.
Na akci nám pomáhalo spousta dobrovolníků, kterým patří velký dík. Děkujeme také všem zúčastněným soutěžícím (zúčastnilo se přes 100 dětí!) za jejich skvělé sportovní výkony a všem dospělým, kteří s dětmi do parku přišli.

Těšíme se na další společnou akci.

Malá ochutnávka z odpoledne:

Video_tanec_1Video_tanec_2


DEN DĚTÍ (29.5.2016)

Dnes jsme strávili krásnou horkou neděli na fotbalovém hřišti v Dolních Měcholupech, kde se kromě fotbalového utkání konal také den dětí plný soutěžních disciplín, sportu a také tance.

Děti si mohly zasoutěžit na několika připravených stanovištích, malé fotbalisty přišly podpořit roztleskávačky a v přestávkách se diváci kochali krásnými a zábavnými vystoupeními našich tanečníků z DMTS.


 

HRY POD MÁJKOU (18.5.2016)

Všichni soutěžící úspěšně vybojovali na všech stanovištích razítka, za která na konci získali odměnu. Počasí nám tentokrát přálo a důkazem je i velká účast rodičů a soutěžících dětí. Tradiční akce Hry pod Májkou se letos zúčastnilo 67 dětí! Pro ty z vás, kteří nestihli přijít, nabízíme malou foto ochutnávku níže. 🙂


ČARODĚJNICE (30.4.2016)

V sobotu jsme oslavili prastarou tradici Svatojakubské noci a příchod jara. V tuto noc lidé věřili, že se slétávají čarodějnice na své sabaty a otevírají se jeskyně s poklady. Aby se lidé uchránili před čarodějnicemi, zapalovali velké ohně i smolná  košťata a vyhazovali je do výšky. Postupem času tak vznikla tradice pálení čarodějnic. Stavění Májky bylo potom oslavou příchodu jara.

Čarodějnici jsme úspěšně spálili za doprovodu magického bubnování a Májka stojí v parku u školy! 🙂

Podívejte se na video, jak vypadaly letošní čarodějnice v Měcholupech.

Čarodějnice a Magické bubnování_30.4.2016

A soutěžilo se, tancovalo se, pálila se hranice a opékaly se špekáčky…


UKLIĎME ČESKO (16.4.2016)

Včera 16.4. proběhla akce Ukliďme Česko-Dolní Měcholupy.

Předně bychom chtěli VELMI PODĚKOVAT VŠEM DOBROVOLNÍKŮM, kteří se akce i za deštivého počasí zúčastnili!! DĚKUJEME

Celkově jsme nasbírali 900 kg odpadu, který dopravili s námi se na úklidu podílející hasiči -SDH Dolní Měcholupy do svozového dvora odpadu Mikapa.

Uklidili jsme lokality: kolem sídliště v Osikách, park, dětské hřiště, ulice U svornosti, U střediska, V dolinách, U tůně, Za kovárnou (včetně polní cesty) až k ulici V lukách. Dále také okraj lesíka, okolí ulice Kutnohorská, okolí školy, autobusové zastávky a parkoviště před Leonardem.

KURIOZITY

Se vší vervou a rozhodností bychom sbírali dál, kdyby ovšem kolem neprojížděla multikára Pražských služeb, které se zalíbilo našich deset pytlů položených na stanovišti u parku v Osikách vedle třídících kontejnerů. Též se dali razantně do úklidu našeho ,,nepořádku“ a pytle nám odvezli. 🙂

Mezi naše nejlepší úlovky patřil například gril, stan, slunečník, matrace a láhev vodky. 🙂

V rámci úklidu jsme se snažili upravit i vrbový domeček na dětském hřišti do správné podoby (respektive, jak se předpokládalo, že ho údržba zeleně dle návodu, který obdrželi, sváže). Doufáme, že nyní bude vesele bujet a houstnout, aby si děti měly kde hrát a kam se schovat.


VELIKONOČNÍK (24.3.2016)

Barvení vajíček, hry a turistika. Tak strávily děti Velikonoce v Leonardu.

Jak se jim tvoření podařilo si můžete prohlédnout níže. 🙂


 JARŇÁKY (7 – 9.3.2016)

Aktivní jarní prázdniny prožily děti v Leonardu.

První dny měly děti možnost zúčastnit se výletů za historií, poklady a protáhnout si nohy turistikou. Program byl opravdu bohatý. Příroda, zvířátka, ale ani ,,doma“ jsme nelenili. V rámci dne věnovaném hrám si děti vyrobily i vlastní deskovou hru.

Měli jsme se zkrátka super! 🙂

Malá foto ochutnávka:


 PRAHA PLNÁ STRAŠIDEL (5. 2. 2016)

V pátek 5. 2. 2016 se uskutečnila bojová hra Praha plná strašidel.

Historické soutěže se zúčastnilo 18 dětí ve věku 6-14 let, které byly rozděleny do čtyř družstev. V rámci bojové hry si vyzkoušely pohyb po historickém centru města pod dohledem více či méně viditelných strašidel. Družstvo Růžováků se například setkalo se Strašidelnou královnou a u průchodu do Michalské ulice se setkali s bojácným vodníkem.
Všechny skupiny nakonec šťastně a nebojácně dorazily do cíle u Divadla Ungelt. Všem se také úspěšně podařilo vyluštit pověsti, ve kterých účastníci hry doplňovali chybějící slovíčka. Zkrátka brnkačka! 🙂
Jelikož nás všechny hra velmi bavila, vyrazíme brzy na další soutěž, která ale pozor(!) bude složitější, bez nápověd a bez hodných strašidel!
Těšíme se…
Malá foto ochutnávka:

VALENTÝNSKÁ DÍLNA pro děti ZŠ (2. 2. 2016)

V úterý 2. 2. 2016 proběhla první z řády dílen věnovaných tvorbě dárků a dárečků, kterými se chystáme obdarovat své nejbližší a kamarády při příležitosti svátku Svatého Valentýna.

Společně jsme si vyrobili šperky, prostírání, ale hlavně! růžovou čokoládu. Vypadala opravdu lahodně a doufejme tedy, že se dočká Valentýna a nesníme ji už do večera! 🙂 

ŽABÍ DEN (29. 1. 2016)

V pátek 29.1.2016 vypukly v Leonardu pololetní prázdniny, Pololetky. Abychom se žabím skokem přesunuli hladce do dalšího pololetí, uspořádali jsme pro děti Žabí den.
Jak již samotný název napoví, den byl ve znamení žab. Vyráběli jsme čokoládové žáby, tiskli si žabí trička a jedli jsme žáby. A jak děti skákaly v jump parku? Jako opravdové žáby! Přesvědčit se můžete na našem videu: Video z Jump parku
Tak teď už jen šťastně vskočit do dalšího pololetního zápolení.

Celodenního programu se zúčastnilo 17 dětí ve věku 7-14 let pod vedením dvou lektorek.

Krátké video ze žabího tvoření můžete zhlédnout ZDE


BALÓNKOVÝ PLES  (23. 1. 2016)

V sobotu 23. ledna se v tělocvičně MŠ konal Balonkový maškarní ples. Zavítalo na něj spousta princezen, víl, super hrdinů a zvířátek. Na začátek děti rozehřála taneční skupinu DMTS, na jejímž vystoupení mohly děti obdivovat tančící Barbie s Kenem, a následně si s nimi i zatančit. Během odpoledne byly připravené soutěže s balonky – děti je přeskakovaly, skákaly s nimi a běhaly, nafukovaly, nosily, sbíraly – a také byly odměňovány za skvěle podané výkony. 🙂 Za doprovodu pohádkových melodií se děti naučily Mazurku a obzvláště vydařený byl Ptačí tanec. Už se všichni těšíme na příští ples.
Akce se zúčastnilo: 41 dětí a přes 40 dospělých

Rozvrh 2022 / 2023
Rozvrh na 1.pololetí 2022 / 2023

(Aktualizováno 14.12.2022)
Partnerství s Cambridge
Leonardo se stalo partnerem Cambridge English Assesment
Partnerství s Cambridge